zpět na blog

Sněhové království La Rosière, Francie

08.02.2017
Lukáš

12 zemí za rok

V lednu 2017 jsem si dal předsevzetí, že tento rok procestuji 12 zemí. Trip do Francie je jedním z nich.

La Rosière je lyžařské středisko v jihovýchodní Francii v oblasti Savoie (poblíž Les Arcs). Středisko je položeno v 1850 m n. m. a nabízí 150 km sjezdovek a nádherou přírodu. My jsme měli zrovna štěstí na sněhové podmínky, takže nám těsně před příjezdem napadl necelý metr čerstvého prašanu.  

Naše ubytování Résidence Les Balcons

Naše ubytování Résidence Les Balcons

Náš každodenní plán byl stejný, ráno co nejdříve vstát do prosluněného dne, nasnídat se a vyrazit na sjezdovku, kterou jsme měli přibližně 100m od ubytování. Ráno jsme ke snídani došli pro čerstvé bagety, na večer jsme zase chodili pro víno z místní oblasti. Jelikož se středisko nachází na hranicích mezi Francií a Itálií, tak jsme často přejeli do Itálie, kde byly poslední 3 dny příznivější podmínky. Na té francouzské straně totiž foukal vítr o rychlosti 70km/h.

Všechny fotky jsou foceny z francouzské strany a převážně ze sjezdovky, po které jsem se po večerech procházel. Procházky ale moc dlouhé nebyly, protože v noci teplota klesla k -21°C.

3 dny jsem měl zapůjčené freeridové lyže ROSSIGNOL SOUL 7 SKIS 2016. Oproti mým klasickým carvingovým lyžím to byl neuvěřitelný rozdíl. Na lyže si člověk musí zvyknout, ale je to otázka půl dne a pak už jen hurá do prašánku. Více o tom najdete ve videu níže.

Ranní natáčení timelapse

Ranní natáčení timelapse

Vítr až 70km/h

Vítr až 70km/h

Italské lasagne bolognese

Italské lasagne bolognese

Foťák pořád po ruce

Foťák pořád po ruce

Shrnutí

1. Freeride je super!

2. Život je super!